Instagram Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Instagram Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır?

Günümüz iletişimlerinde sosyal medyada özellikle Instagram mesajlarında birçok kez problem yaşamak zorunda kalmaktayız. Mesajlaşırken yanlış anlaşılma ya da yorum yaparken yanlış telaffuz etme konularında birçok kez sıkıntı yaşanmaktadır. İletişimin çift yönlü devam edebilmesi için mesaj gönderen kişi de bir cevap beklentisi içerisine girmektedir. Hatta bu hayatımızda yeri olan bir kişi ise eleştiri hedefine maruz kalabilmektedir. Bu sebeple Instagram mesaj görüldü kapama tercihinde bulunmakta fayda var.

Instagram’da Mesaj Görüldü Kapatma

Instagram mesaj görüldü kapatma, takipçi sayısı fazla olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Instagram mesaj kısmına gelen mesajların aslında okunmadığı gibi bir algı oluşturur. Her mesaja tek tek dönüş yapmanın imkansız olabildiği gibi paylaşımlarda olabilmektedir.  Kullanıcılar bu gibi durumlarda ya hikaye de toplu cevaplarla takipçilere dönüş yapmaktadır ya da mesaj kutusunda mesajların iletildiğini gizleme yöntemine geçmektedir. Böylece takipçilerini küstürülerek takipten çıkma hususu ortadan kaldırılmış olur. Instagram mesaj kutusuna düşen mesajların nasıl ortadan kaldırılabilir sorusunu çok duymaktayız.

Instagram Mesajları Nasıl Gizlenir?

Instagram mesajları kutunuza düşen mesajların görüntülediğinizi gizlemek için yapmanız gereken sağ üst köşede yer alan 3 çizgiye tıklamanız gerekecek, ayarlar kısmında giriş yaparak hareket durumuna tıklamalı ve sonrasında hareket durumu göster bölümüne giriş yapmanız gerekir. Bu bölüm mavi  ile görünür, gri ile görünür özelliği kapalı demek olacaktır.

Başka bir seçenek ise eğer bu adımlar zor ve anlamsız geliyorsa telefonunuzun wifi ya da mobil veri ile internet erişimini kapatarak mesajları okuyabilirsiniz. Instagram’dan çıkış yaparak internet erişimini tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Özellikle dikkat edilecek husus hesabınızdan çıktıktan sonra internet erişimini tekrar açmanız gerekecektir.

Bu durum Instagram algoritmasının desteklediği konular arasında yer almaktadır. Takipçilerinizle etkileşim halinde olmanız gün sonunda bilinirliliğinizi de etkileyebilmektedir. Size önerdiğimiz mesaj dönüş yapma konusunda zaman kazandırma olarak da algılayabilirsiniz.

Instagram DM Görüldü!

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, kullanıcılarına fotoğraf ve video paylaşımının yanı sıra mesajlaşma özelliği de sunmaktadır. Doğrudan mesaj kelimelerinin baş harfi ile DM özelliği ile Instagram kullanıcıları diğer kullanıcılarla iletişime geçmektedir.

Instagram DM sisteminin aktif kullanılmasıyla Instagram da mesaj görüldü uyarısını kapatma ile kullanıcılar tarafından aktif hale getirilmesi istenmektedir. Sosyal medya uygulamaların birçoğu da olduğu gibi Instagram’ da kullanıcılar özelden birbirleriyle mesajlaşmaktadır. Bu özelliğe Instagram DM adı verilmektedir. Burayı kullanan kişiler mesajlarının karşıdaki kişi tarafından okunup okunmadığını hemen mesajın altında yazan görüldü ifadesi ile anlaşılabilmektedir.  Mesaj yolladıktan sonra altında bu ifade yazar ise karşıdaki kişi mesajı okumuş olacaktır. Instagram tarafından sağlanan bu kolaylık ise bazı kullanıcılar bu özelliği kendi istediği ile devre dışı bırakılmasını istemektedir. Bunun nedeni ise farklılık gösterse de genel olarak o an cevap vermeme isteği doğmaktadır. Görüldü yazısıyla karşı tarafı kırmadan bu seçenekle daha kolay anlaşılabilir hale gelmesi sağlanabilmektedir. Instagram DM ile cevap vermek istemeyen her birey haklı pozisyon olabilmesi için bazen Instagramdan cevap vermezken bazen yüz yüze görüşmesine olanak sağlamaktadır.

Sosyal medya uygulamaları ile kullanıcılarının ihtiyaçlarına yönelik güncelleme ve yenilikler yapmaya devam etmektedir. Son zamanlarda kullanıcılar uygulama hakkında teki aldıkları belirtilmektedir. Son görülme ile alakalı sosyal medyaya paylaşıldıkları konu hakkında birçok tepki ile karşı karşıya kalınmaktadır. Çünkü bu tür bilgilerin diğer kullanıcılarla paylaşılması mesajlara yanıt vermeyi nerdeyse zorunlu hale getirmektedir.

Instagram Görüldü Özelliği Ne Demektir?

Instagram mesaj görüldü özelliği uygulama üzerinden direk mesaj alan kişinin mesajı okuduğunda karşı tarafta görüldü yazısının çıkması durumuna denmektedir. Bu özellik mesajı görüp cevap vermemeniz halinde karşı tarafın durumdan haberdar olmasını sağlamaktadır. Instagram üzerinden gelen mesajları okuyup cevap vermek için vaktinizin olmadığı durumlarda görüldü özelliği sorun oluşturur. Mesajın okunup okunmadığını bilmek kimi zaman avantajken kimi zaman da dezavantaja dönüşebilmektedir.

Önemli mesajlarda acili yeti olan konuşmalarda bu özellik oldukça işe yaramaktadır. Mesaj okunduğu halde cevap yazılmaması karşı taraf için üzücü bir durumla karşılaşılabilir. Meşgul olduğunuz zamanlarda cevap verilmemesi karşı tarafa önemsenmediğini düşündürebilmektedir. Hayatımızın bir parçası olan Instagram kullanıcılar sayesinde birçok güncelleme ile Instagram özellikleri güncellenmektedir. Bu konu hakkında ise son teknoloji ile sürekli güncellemeler olacak ve yenilikler kazanılacaktır.

Instagram da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram kullanıcıları için bazen can sıkıcı olan bu özelliği tamamen devre dışı bırakılması için kullanıcıların aşağıda belirtilen adımları izlemesi yeterli olacaktır.

 • Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra öncelikle profile giriş yapmalısınız.
 • Profil üzerinden de ayarlara geçmelisiniz.
 • Ayarlar bölümünde değiştirilebilecek çok sayıda özellik mevcuttur. Bunlardan hareket durumunu göster olan özelliği devre dışı bırakılması gerekmektedir.
 • Böylece son görülme özelliği tamamen kapatılmış olması gerekmektedir. Bu özellik kapatıldığında ise insanlar son görülme zamanlarını artık eskisi gibi göremeyeceklerdir. Dolayısıyla da iki taraflı devre dışı bırakma söz konusu olup, kullanıcıların bunu dikkate alması ve buna göre hareket etmesi gerekmektedir.

Instagram Mesaj Görüldü ve Son Görülme Özelliği Ne Demektir?

Instagram mesaj görüldü ve son görüldü özelliği hakkında bilmeniz gereken en önemlisi, bu iki özelliğin aynı olmadığı anlamına gelmektedir. Mesaj görüldü ve son görülme birbirine karıştırılmaması gereken farklı özellikler taşır. Instagram mesaj görüldü özelliği karşı tarafın mesajı okuyup okumaması, Instagram son görülme özelliği ise kullanıcının son giriş yaptığı zamanı ifade etmektedir. Son görülme zamanını sizi takip etmeyen kullanıcılar tarafından da izlenmektedir.  Birçok mesajlaşma ve sosyal medya uygulamasında olan bu özellikler kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanmaktadır. Instagram mesajın görülme özelliği kapatılamaz ancak bazı durumlar karşısında devre dışı bırakılabilir.

Instagram Mesaj Kısıtlama Uygulaması Nasıldır?

Instagram DM de görüldü özelliği tüm kişilerinizin için kapatmanız söz konusu olmadığıdır. Ancak mesajı gönderen kişiyi gördükten sonra mesajı görüldü ibaresi çıkmadan okumanız mümkün.

 • İlk olarak DM’yi gönderen kişinin ismini arama motoruna aratarak kişinin profiline girin.
 • DM’yi gönderen kullanıcının profil sayfasının sağ üst kısmında bulunan 3 noktaya tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Karşınıza seçenekler listesi gelecek, buradan kısıtla seçeneğini seçmelisiniz sayfasında yer alır. Kullanıcıyı kısıtladığınız için mesajı mesaj isteklerini kısmına taşınır.
 • Mesaj isteklerine geldiğinizde kullanıcıdan gelen mesajı görebilirsiniz. Karşı tarafa bu sayede görüldü ibaresi gitmez.
 • Mesajın alt kısmında bulunan kısıtlamayı kaldır seçeneğine tıklamamaya özen göstermelisiniz. O an mesajın içerisinde olduğunuz için karşı tarafa görüldü iletisi anında ulaşır.
 • Mesajı okuduktan sonra kullanıcının profiline geri girin.
 • Yine profilin sağ üst tarafındaki 3 noktaya tıklayarak kısıtlamayı kaldır seçeneğini tıklamanız yeterlidir.
 • DM‘yi gönderen kişinin kısıtlamasını kaldırdığınızda mesaj tekrar DM kutunuza taşınması sağlanır.
 • Okunmayan mesaj bildirimi olarak kalır.
 • İstediğiniz zaman mesajı DM kutunuzdayken açıp okursanız o zaman görüldü iletisi gönderilir.
 • Herhangi bir Instagram kullanıcısını kısıtladığınızda kişiye bu konuda hakkında bir bildirim gitmiyor. Yani öğrenmesi mümkün olmayacaktır.

Instagram, YouTube ve Twitter gibi platformlarda hesabınızın gerek takipçi ihtiyacı gerekse etkileşim ihtiyacı gibi konularda gereken hizmetleri en uygun fiyatlarla vererek sizleri memnun etmeye çalışıyoruz.

3 Dakika Önce