Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Instagram Sayfası Nasıl Açılır?

Popüler sosyal medya platformu Instagram’ın dünya genelinde milyonlarca etkin kullanıcısı var. Bu kullanıcılardan bir tanesi değilseniz kendinize hemen birkaç kolay adımda yeni bir Instagram hesabı açabilirsiniz. Gelin Instagram hesabı nasıl açılır, hesap oluşturma linki nedir yakından bakalım ve bu platform ile ilgili bilmeniz gereken mühim ayrıntılardan bazılarını görelim.

Günümüzde birçok değişik sosyal medya platformu var ve her biri birbirinden tanınmış. Fakat bunlar arasından Meta, eski ismiyle Facebook’un sahibi olduğu Instagram kuşkusuz en tanınmış sosyal medya platformu olmaktadır. Henüz Instagram’ın dünya genelindeki milyonlarca kullanıcısından bir tanesi değilseniz ve nihayetinde kendinize bir profil oluşturmaya karar verdiyseniz birkaç kolay adımda hızla yeni bir Instagram hesabı açabilirsiniz.

Instagram mobil uygulaması veya web sitesi üstünden benzer adımları uygulayarak Instagram hesabı açmanız mümkün. Hesabınızı yarattıktan sonra dilediğiniz gibi profilinizi özelleştirebilir, şifrenizi değiştirebilir ve baktınız olmuyor, hesabınızı isteğinize göre kapatabilirsiniz. Gelin Instagram hesabı nasıl açılır, Instagram hesap oluşturma linki nedir adım adım bütün ayrıntılarıyla görelim ve bu platform ile ilgili bilmeniz gereken bazı mühim ayrıntılardan bahsedelim.

 

 Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

 • Instagram mobil uygulamasını indirin
 • Kaydol yazısına dokunun
 • E-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazın
 • Onay kodunu girin
 • Adınızı yazın
 • Hesabınız için bir şifre belirleyin
 • Doğum tarihi ekleyin
 • Instagram kullanıcı adınızı girin
 • Kaydol düğmesine dokunun
 • Profilinizi özelleştirin

Instagram mobil uygulamasını indirin

Instagram hesap açma işlemi için ilk önce iOS veya Android işletim sistemine sahip mobil cihazınıza uygun Instagram mobil uygulamasını App Store veya Google Play Store üstünden indirmeniz gerekmektedir. Hesap açma işlemini Instagram web sitesi üstünden de benzer adımları uygulayarak da yapabilirsiniz. 

Kaydol yazısına dokunun:

Instagram mobil uygulamasını indirip açmış olduğunuz vakit karşınıza en başta bir giriş ekranı çıkacak. Eğer ki daha önce var olan bir Instagram hesabınız varsa kullanıcı ismi ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. İlk kez bir Instagram hesabı oluşturacaksan ekranın altında bulunan Kaydol yazısına tıklayacak işlemi sürdürün.

E-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazın:

Instagram hesabınızın ana iletişim ve kayıt adresi olarak isterseniz telefon numaranızı, isterseniz elektronik posta adresinizi yazabilirsiniz. İlerleyen vakitlerde Instagram, esasen bu 2 bilgiyi de sizden isteyeceği için hangisini vermiş olduğunuzun pek de önemi yok. Önemli olan paylaştığınız iletişim adresini etkin olarak kullanmaktadır olmanızdır.

Onay kodunu girin:

Instagram hesabınızın ana iletişim ve kayıt adresi olarak elektronik posta adresinizi veya telefon numaranızı yazdıktan sonra size bir kod gönderilecek. altı haneli onay kodu kısa mesaj olarak veya elektronik posta olarak gelebilir. Onay sayfasına bu kodu doğru bir biçimde yazarak işlemi sürdürün.

Adınızı yazın

Instagram hesabı oluşturmanın bir diğer adımı da görünür adınızı yazmanızdır. Görünür ad, kullanıcı ismi değildir. Daha sonra basitçe değiştirebilirsiniz ve istemiş olduğunuzu yazabilirsiniz. Bu sebeple yalnızca kısaca adınızı yazarak işlemi devam ettirebilirsiniz. İsterseniz sonrasında belirlemiş olduğunuz görünür adınızı Profili Düzenle ekranı üstünden basitçe değiştirmeniz mümkün.

Hesabınız için bir şifre belirleyin

Bu adımda oluşturacağınız şifre, Instagram hesabınızı kullanmış olduğunuz süre boyunca profilinizin güvenliğini sağlayacak olan şifredir. Bu sebeple acele etmeyin. Güçlü ve eşsiz bir şifre yarattığınızdan emin olunuz. Instagram şifrenizin şahsi bilgiler içeriğinde bulunmadığından emin olunuz. İsterseniz sonrasında yazmış olduğunuz şifrenizi Ayarlar kısmı üstünden basitçe değiştirebilirsiniz. 

Doğum tarihi ekleyin

13 yaşından ufak bireyler Instagram hesabı sahibi olamıyor. Aynı biçimde 16 yaşından ufak kullanıcıların hesabı da varsayılan olarak saklı hesap biçiminde oluşturuluyor. Bu sebeple doğum tarihinizi doğru bir biçimde girmeniz oldukça mühim. 

Instagram kullanıcı adınızı girin

Gelelim Instagram hesap açma işleminin en mühim adımlarından birine. Instagram kullanıcı adınız oldukça mühim. Çünkü diğer kullanıcılar görünür adınızı sadece profilinize görürken kullanıcı adınızı hemen her yerde göreceklerdi. Bu sebeple sizi en iyi yansıtan kullanıcı adını velirlediğinizden emin olunuz. İsterseniz sonrasında belirlemiş olduğunuz kullanıcı adınızı Ayarlar sayfası üstünden değiştirebilirsiniz. 

Kaydol düğmesine dokunun

Hesap açma işleminin son kısmı olarak Instagram; kullanıcı adınızı isteyecek, onu istemiş olduğunuz vakit değiştirebileceğinizi belirtecek ve kaydolma işlemini onaylamanızı bekleyecek. Kaydol düğmesine dokunarak Instagram hesap açma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Profilinizi özelleştirin

Profil özelleştirme adımı, Instagram hesap açma işlemine dahil değil fakat kullanıcılar için oldukça mühim. Rehber ve Facebook eşzamanlılık (senkronizasyon)u yapabilirsiniz. Kendinize iyi bir profil resmi seçin, bio’nuzu özelleştirin. yeni bireyler keşfedin ve içerikler paylaşarak Instagram’ın lezzetini çıkarınız. 

Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Instagram mobil uygulamasını açın.
 • Profil sayfanızı açın.
 • Sağ üst köşedeki 3 çizgi düğmesine dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Güvenlik sayfasını açın.
 • Şifre seçeneğine dokunun.
 • Kayıtlı adresinize gelen şifre değiştirme elektronik postasındaki linki açın.
 • Mevcut şifrenizi girin.
 • Yeni şifrenizi girin.

Instagram şifre değiştirme işlemi için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Eğer ki şifrenizin ele geçirildiğini veya yeteri kadar kuvvetli olmadığını düşünüyorsanız kesinlikle vakit kaybetmeden şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şifre değiştirme işlemi sonrası 2 etkenli kimlik doğruluğunu sağlama özelliğini etkin hale getirerek Instagram hesap emniyetinizi arttırabilirsiniz.

Instagram hesap şifrenizin kuvvetli ve eşsiz olduğundan emin olunuz. Büyük harf, Küçük harf, Rakam kullanın. Şifrenizde şahsi bilgileriniz bulunmasın. Değişik platformlar için değişik şifreler kullanın. Tüm platformlarda 2 etkenli kimlik doğruluğunu sağlama özelliğinin açık olduğundan emin olunuz ve en mühimi, Instagram şifrenizi asla diğer bir insanla paylaşmayın. 

instagram sayfası nasıl açılır

Instagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

 • Buradaki bağlantı üstünden Instagram hesap silme sayfasını açın.
 • Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 • Instagram hesabınızı neden silmek istemiş olduğunuzu seçin.
 • Instagram hesap şifrenizi yeniden girin.
 • Silme işlemini onaylayın.

Instagram hesap kapatma yani kalıcı olarak silme işlemi için yukarıdaki adımları izlemeniz yeterli. Bu işlemi mobil uygulama üstünden yapamadığınız için mobil veya masaüstü internet tarayıcınızı kullanmanız gerekmektedir. Paylaştığımız Instagram hesap silme bağlantısı esasen kullanmakta olduğunuz cihaza göre ya mobil web tarayıcısında veya masaüstü web tarayıcısına açılacaktır. 

Instagram hesap silme işlemi sonrası hesabınıza otuz gün içerisinde giriş yapmazsanız profilinize ve hesabınıza ait bilgilerin hepsi silinecektir. Bu işlem geri döndürülemeyeceği için uygulamadan önce kesinlik sağlamalısınız. Kalıcı olarak silmek yerine Ayarlar sayfası üstünden hesabınızı geçici olarak kapatarak dilediğiniz vakit yeniden açabilirsiniz.

Dünyanın en tanınmış sosyal medya platformunda Instagram hesabı nasıl açılır sorusunu cevapladık ve bu platform ile ilgili bilmeniz gereken bazı mühim ayrıntılardan bahsettik. Instagram kullanmaktadır musunuz? Düşüncelerinizi değerlendirmelerde paylaşabilirsiniz. 

Genel anlamda hesap silme işlemleri sosyal medya platformlarında oldukça oöneli bir işlem olmaktadır. Bu durumun en temel sebeplerinden biri ise hiç şüphesiz bu işlemin oldukça elzem olmasıdır. Bu elzemlik ise istenmeyen bir hesabın orada durmasının kullanıcıları oldukça rahatsız edecek olmasından gelmektedir. Bu rahatsızlığı ortadan kaldırmak isteyen sosyal medya mecraları bu seçeneği  bütün kullanıcı ve  profillere kuralsız ve şartsız olarak sunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolay hızlıdır. Bu basit işlemler kullanıcıların takdirini kazanmaktadır.

Instagram, YouTube ve Twitter gibi platformlarda hesabınızın gerek takipçi ihtiyacı gerekse etkileşim ihtiyacı gibi konularda gereken hizmetleri en uygun fiyatlarla vererek sizleri memnun etmeye çalışıyoruz.

3 Dakika Önce